Okna a dveře

NAŠE FIRMA DODÁVÁ A MONTUJE OKNA A DVEŘE Z PLASTU, HLINÍKU A DŘEVA, A TO VČETNĚ PARAPETŮ, SÍTÍ PROTI HMYZU A ŽALUZIÍ. SAMOZŘEJMOSTÍ JE DEMONTÁŽ STARÝCH VÝPLNÍ OTVORŮ A JEJICH NÁSLEDNÝ ODVOZ K EKOLOGICKÉ LIKVIDACI.

VÝROBA PLASTOVÝCH A HLINÍKOVÝCH OKEN A DVEŘÍ PROBÍHÁ NA NEJMODERNĚJŠÍCH OBRÁBĚCÍCH CNC STROJÍCH ELUMATEC, STÜRTZ A BERCHTOLD A JE ŘÍZENA ONLINE SOFTWAROVÝM PROGRAMEM KLAES. TÍM JE ZAJIŠTĚNA VYSOKÁ KVALITA A SPOLEHLIVOST NAŠICH VÝROBKŮ.

Nová okna šetří energii

Stále platí, že nejlevnější formou energie je ta ušetřená. Tu totiž netřeba vyrobit, dopravovat, transformovat, nemusíme ji ani těžit, dovážet a zpracovat. Ušetřit energii se dá i správnými investicemi do nových oken.

Současný rozvoj společnosti je charakterizován zvyšujícími se požadavky na energii. Dosažení rozumné spotřeby energie patří dnes mezi základní cíle energetického managementu. Spotřebu energií v domech a bytech je možné ovlivnit správným architektonickým řešením budov a výběrem stavebních konstrukcí - stěny, stropy, podlahy, střecha, okna a dveře, s dobrými tepelně-technickými vlastnostmi. Největší spotřeba energie v domácnostech je na vytápění. V rodinném domě je to 83% v bytě 64%. Z tohoto důvodu tedy v této oblasti vzniká největší možná úspora nákladů na energie a proto se doporučuje věnovat pozornost i řešením pro zabránění úniku tepla okny a obvodovými zdmi.

Obecně platí, že v rodinném domě je podíl střechy na tepelných ztrátách 30%, u obvodových zdí je to 25-30%, okna a dveře se podílejí ztrátou ve výši 25-30% a podlaha 15%. Z uvedeného vyplývá, že správnou pozorností, kterou budeme věnovat výběru oken a dveří, můžeme ovlivnit třetinu nákladů na vytápění. Při neustále stoupajících cenách energií to jistě není zanedbatelná položka. Výměnou starých oken za nová zcela změníme energetickou náročnost svého obydlí.

Jaké okna vybrat?

Velmi oblíbené jsou plastová okna. Oproti starým dřevěným oknům mají nesrovnatelně lepší tepelně-izolační vlastnosti a velmi dlouhou životnost prakticky bez údržby. Existují však kvalitativně úrovně plastových oken, které souvisejí s jejich cenou. Z teplotechnické hlediska je nejdůležitějším údajem Uw - součinitel prostupu tepla přes okno. Čím nižší číslo tím méně tepla propouští. Ale i to nejobyčejnější plastové okno má lepší vlastnosti než staré dřevěné okno.

Plastová okna

Dodávají se zhotovené z důmyslně vyrobených pět či šestikomorové profily, které spolu se zasklením dvoj nebo trojsklem zajišťují požadovaný tepelně zvukový komfort. V současném provedení oken se jasně odráží potřeba šetření energií. Jsou na to přizpůsobené profilové systémy i zasklení. Výrobci však na vavřínech nespí a jejich vývoj směřuje k dalšímu zdokonalení okenních systémů. Jeden z předních Slovensku výrobců oken Hestia sro nabízí tři profilové systémy: Zendow - 5 komorový systém s dvěma těsněními a stavební hloubkou 70mm, Uw = 1,2 W/m2K při zasklení izolačním dvojsklem. Šestikomorový systém Prestige disponuje třemi těsněními a stavební hloubkou 76mm a při zasklení izolačním trojsklem dosahuje Uw hodnotu 0,86 W/m2K. Novinkou na trhu je profilový systém Eforte se stavební hloubkou až 84 mm, který při zasklení izolačním trojsklem dosahuje hodnotu 0,73 W/m2K. Tento systém splňuje parametry pro pasivní domy. Kromě profilu hraje nejdůležitější úlohu typ skla. U novostaveb odborníci doporučují uvažovat nad kombinací nejkvalitnějšího profilového systému a trojskla.

Hliníková okna

Konstrukce současných hliníkových oken mají zakomponovaný přerušený tepelný most, aby byla potlačena tepelná vodivost. Hliníkový profil je po celém obvodu výrobku přerušen plastovým profilem.

Nynější výrobky z moderních hliníkových profilů se svými tepelně-izolačními vlastnostmi přibližují, dokonce vyrovnávají plastovým výrobkům. Firma BAUKONEX, dodává standardní hliníkové výrobky Imperial a soupeřila kde se hodnoty Uw při použití dvojskla pohybují kolem 1,4 W/m2K, při použití trojskla 1,1 W/m2K. Nový profilový systém Green Star dokonce při použití trojskla dosahuje hodnou Uw = 0,7 W/m2K. Jen pro srovnání staré dřevěné okna měli Uw více než 2,9 W/m2K a socialistické hliníkové ještě více. Takže není žádný důvod obávat se hliníkových výrobků z tepelně-technického hlediska. Navíc, barevné provedení hliníkových konstrukcí umožňuje nekonečné množství variant.

Kvalita

Kamenem úrazu při nákupu nových oken je cena. Mnozí zákazníci si už popálili prsty na velmi "výhodných" nabídkách, většinou zahraničních výrobců. Nízká cena - nízká kvalita, je poučka, kterou všichni dobře známe, jen s ní ještě ne všichni máme osobní zkušenost při takové významné investici jakou nákup nových oken rozhodně je.

Nová okna jsou investicí jedné generace pro další, proto je vhodné při nákupním rozhodování zvážit i skutečnost, že technologický vývoj oken stále pokračuje. To znamená, že současné okna budou mít vždy nižší parametry než ty, co se budou vyrábět o pět či deset let, ale cena energií už nižší nebude. Při správné úvaze o nákupu těch nejvyspělejších stávajících oken má dnes každý investor možnost zanechat nastupujícím generacím objekt nebo bydlení s optimální energetickou náročností odpovídající dnešním možnostem.


Třeba si však zvolit správného partnera, který dokáže dlouhodobě garantovat vysokou kvalitu svých výrobků.