Stínění

Společnosti, které se zabývají montáží stínění, se často setkávají s bezradností svých zákazníků. Otázky typu „Máme si vzít venkovní žaluzie, nebo vnitřní rolety?“ jsou velice časté.

První otázka, kterou je potřeba si položit, zní: „Proč si vlastně chcete stínění pořídit? Vadí Vám pohledy sousedů do domu? Nemůžete spát při světle pouličních lamp? Slunce Vám „peče“ přímo do oken a způsobuje nepříjemné horko? Chcete se stíněním zároveň zvýšit tepelnou izolaci oken? Potřebujete regulovat sluneční svit kvůli televizi, nebo počítači?

Dobrý prodejce by Vám měl tyto otázky položit a pak nabídnout vhodné řešení. Výběr a konečné rozhodnutí je na Vás. Následující čas Vás brzy přesvědčí, zda jste peníze do stínění investovali rozumně a jste se svým výběrem spokojeni.

Ideální řešení není nikdy pouze jedno. Vzhledem k šíři sortimentu je opravdu z čeho vybírat. Zde uvádíme doporučení, které je ověřeno tisícovkami spokojených zákazníků.

Ideální je kombinace venkovního a vnitřního stínění. Venkovní žaluzie, nebo hliníkové rolety, jsou nejefektivnější ochranou proti slunci. Tepelné záření je zachyceno vně budovy a nedochází tak k prostupu tepla do interiéru. Díky tomu se můžete vyhnout instalaci ne vždy zdravé klimatizace.

Vnitřní stínění je naopak vhodné k zamezení pohledů dovnitř budovy. V České republice se vždy používaly především hliníkové žaluzie. V poslední době však výrobci zaznamenávají větší nárůst poptávky po vnitřním látkovém stínění. Je to způsobeno zejména velkým množstvím vzorů a barev, které látkové rolety a Plisé nabízejí. V případě požadavku zákazníka na zatemnění jsou k dispozici tzv. black out látky. Jedná se o typ látky, která díky svým vlastnostem místnost dokonale zatemní.

Když budete přemýšlet o stínění, je tu ještě jedno doporučení. Většina výrobků protisluneční ochrany má totiž jednu nevýhodu. Při jejich stažení máte, částečně nebo zcela, zastíněn výhled oknem ven. Ideálním prvkem, pokud o výhled nechcete přijít a současně chcete prostor zastínit, jsou výsuvné markýzy. Ty Vám odstíní přímý sluneční svit, ale nechají volný průhled oknem. I zde existuje nepřeberné množství látek, které uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka.

Při řešení stínění domu či bytu je každopádně z čeho vybírat. Přejeme Vám šťastnou ruku