Zdravý domov

Jistě jste se s tím už sami setkali a určitě je jeden z vašich blízkých těmito potížemi postižen - alergie. Za posledních dvacet let stoupl počet alergiků čtyřnásobně a v současné době jich žije v České republice okolo dvou milionů.

Typů alergenů, které postihují tuto velkou část populace, je opravdu mnoho: počínaje pylovými alergiemi a konče alergiemi na různorodé plísně. I když by se mohlo zdát, že většina zdrojů těchto alergií na nás útočí venku - v otevřeném prostoru, dostane se bohužel i velká část alergenů dovnitř budov, ve kterých trávíme většinu času svého života – tedy do našich domovů.

Uvnitř našich domovů není ovšem vystavení sebe samého kontaktu s alergeny nevyhnutelnou součástí našeho života, existují způsoby, jak si chránit naše zdraví a hlavně zdraví našich dětí. Jeden z nejefektivnějších a nejsnadnějších postupů je bezchybná izolace našich domů. Takovou možnost nabízí například stříkaná izolační pěna ICYNENE®, která je v Česku právem nazývaná Chytrá izolace®.

Levné zateplení

Alergologové nás upozorňují na skutečnost, že příliš levné zateplení domu nám může zhoršit nebo vyvolat alergická onemocnění. Jestliže zateplením, novými výplněmi otvorů a nedostatečným větráním neprodyšně uzavřeme prostory našeho domu, tak vytvoříme ideální prostředí, ve kterém se mohou držet alergeny roztočů a plísní. V tomto uzavřeném a minimálně větraném prostoru se také koncentrují nejrůznější chemické látky a výpary. I při nekvalitně provedené skladbě zateplení střešního pláště může dojít k tomu, že se v minerální vatě začne ukládat vlhkost, která znehodnotí vlastnosti tepelné izolace. Nově použitá tepelná izolace by měla vytvořit difúzně otevřený zateplovací systém, který umožní Vašemu domu dýchat.

V praxi se setkáváme s tím, že u nově zateplených budov běžnými izolacemi vznikají na povrchu vnitřních omítek plísně.

Je to zapříčiněno neprodyšností pláště budovy a nedostatečným větráním prostor budovy. U Chytré izolace® je zajištěna prodyšnost pláště budovy a tím zamezení vzniku plísní.

Co je Chytrá izolace®

Pro difúzně otevřený zateplovací systém můžeme použít stříkanou měkkou izolační pěnu. Chytrá izolace® je stříkaná izolační pěna vyrobená na vodní bázi, která přispěje k ochraně vašeho zdraví a v neposlední řadě vám ušetří peníze za vytápění a chlazení vašeho domu. Tato pěna po nastříkání expanduje a vytvoří tak plně kompaktní, vzduchotěsnou, nenasákavou, ale zároveň prodyšnou, difúzně otevřenou tepelně izolační vrstvu. Výhodou této izolační pěny je také to, že velice pevně přilne na jakýkoliv povrch stavebních konstrukcí.

Chytrá izolace® má jedinečné vlastnosti

  • zdravotní nezávadnost

  • zabraňuje tvorbě plísní

  • šetrnost k životnímu prostředí

  • eliminuje vznik tepelných mostů

  • vynikající zvukovou pohltivost

Nechejte si poradit

Vhodný výběr tepelné izolace Vám pomůže vytvořit zdravé a příjemné prostředí vašeho domu. Při výběru izolace se obraťte s dotazy na odborné firmy. Naši poradci zateplování vám rádi podají potřebné informace a navrhnou vhodný izolační materiál, který je prospěšný pro vaše zdraví.